Quadre honorífic de l'IES Joan Ramis i Ramis



Quadre Honorífic de l'IES Joan Ramis i Ramis

Llistat dels Alumnes Guardonats

Aquest llistat reculls els premis, distincions i guardons obtinguts pels nostres alumnes els darrers cursos acadèmics
  1. Alumnes amb matrícula d'honor en el batxillerat
  2. Alumnes que han obtingut qualque guardó durant la seva estada a l'IES Joan Ramis i Ramis



Alumnes que han obtingut matrícula d'honor en el batxillerat

- A tots ells els volem donar l'enhorabona

 

  1. Curs 2016-2017
    1. Maria Barber Olives
    2. Pau Cardona Olives
    3. Carlota Marra-López Vidal
    4. Rita Pons Ameller
    5. Ariana Marquina González
  2. Curs 2015-2016
    1. Mustapha Bousakla ElBoujdaini
    2. Belén Delgado Sánchez
    3. Laura Fullana Centeno
    4. David Caules Pons
    5. Estela del Carmen Guillén Ortega
    6. Adrià Febrer Mercadal
  3. Curs 2014-2015 
    1. Marian Cardona Von Hofe
    2. Odette Mera Moncloa
    3. Lía Moreno Simonet
    4. Marta Pons María
    5. Andrea Pons Sánchez
    6. Maria Sintes Bagur
    7. Aurora Toledo Sánchez
    8. Nicolas Werner
  4. Curs 2013-2014
    1. Pau Pons Seguí
    2. Lluís Villalonga Rodríguez
    3. Álvaro Malo García
    4. Pedro Pons Villalonga
    5. Aída Andreu Capó
    6. Paula Estrada Petrus
    7. Marta Hernández Marcos
  5. Curs 2012-2013
    1. Marina Cervera Manzano
    2. Daniel Jiménez Aguilar
    3. Rafael Jiménez Aguilar
    4. Patricia Marra-López Vidal
    5. Borja Pons Torres
  6. Curs 2011-2012
    1. Simón Abellán Cardona
    2. Gemma Camiña Conforto
    3. Amanda García Sousa
    4. Lorenzo Antonio Goñalons Olives
  7. Curs 2010-2011
    1. Natàlia Mercadal Llambias
    2. Marta Seoane Van Walré
    3. Kassandra Pons Haro
    4. Salomé Mir Sánchez
  8. Curs 2009-2010
    1. Sergio Miguel Goñalons Olives
    2. Gracia Pons Pons
    3. Miquel Valbuena Villalonga
  9. Curs 2008-2009
    1. Jodie May Gibson
    2. Laura Pons Seguí
  10. Curs 2007-2008
    1. Enrique Macias Quevedo
    2. Antoni Puertas Bennasar
    3. Cristina Panizo Sintes
  11. Curs 2006-2007
    1. Gisela Mezquida Mateos
    2. Andrés Alberto Armengol Sans
  12. Curs 2005-2006
    1. José Ángel Jiménez Miró
    2. Blanca Mendiguren Gomila

Alumnes que han obtingut qualque guardó durant la seva estada a l'IES Joan Ramis i Ramis:

- A tots ells els volem donar l'enhorabona

  1. Curs 2016-2017
    1. 1r premi Balearskills 2016, especialitat disseny Web: Josep Pons Pons (2nDAW)
    2. LIII Olimpíada de Matemàtiques de les Illes Balears
      1. 3r classificat: Jordi Muñoz Galmés (2n batxillerat)
    3. XII Olimpíada de Biologia de les Illes Balears
      1. Accèssit: Marc Gener Milán (2n batxillerat)
    4. Olimpíada Local de Física (UIB):
      1. 1r classificat: Àngel Pons Pons (2n batxillerat)
    5. I Olimpíada d'Anglès com a primera llengua estrangera
      1. 1r classificat: Àngel Pons Pons (2n batxillerat)
    6. XXX Olimpíada de Química (UIB):
      1. Accèssit: Adrià Pons Serra (2n batxillerat)
    7. III Olimpíada de Filosofia (UIB)
      1. 2n premi (categoria dissertació): Carlos Seguí Llull (2n batxillerat)
    8. I Olimpíada de Llengua i Literatura Catalanes (UIB)
      1. Accèssit: Marc Gener Milán (2n batxillerat)
    9. XIII Olimpíada d'Economia (UIB)
      1. 1r classificat: Álvaro Gornés Jiménez (2n batxillerat)
      2. 2n classificat: Rafael Martínez Juberías (2n batxillerat)
    10. IX Olimpíada de Llengües Clàssiques (UIB)
      1. Accèsit: Xavi Caldentey Carretero (2n batxillerat)
    11. Concurs Ficcions 2017
      1. 1r premi: Laia Barceló (2n batxillerat)
      2. 1r premi: Maria Barber (2n batxillerat)
    12. Proves Cangur
      1. 5è Classificat: Pau Cardona (2n batxillerat)
      2. 7è Classificat: Rafel Pons (2n batxillerat)
    13. Miniolimpíada de Física i Química (UIB)
      1. Accèsit: David Renato Soriano Moreno (4t ESO)
    14. Concurs de Cultura Clásica Minorica 1 (ESO)
      1. 1r: Eric de Miguel (4t ESO)
      2. 2n: Àngel Pons Gomila (3r ESO)
      3. 3r: Ruben Melero (3r ESO)
    15. Concurs de Cultura Clásica Minorica 1 (Batxillerat)
      1. 3r: Cristina Vidal Rivero (1r batxillerat)
    16. ProgramaMe 2017 (CFGS)
      1. 2n: Ludovic Arnaud, Jaume Pons i Xavier Raga (2n DAW)
  2. Curs 2015-2016
    1. LII Olimpíada de Matemàtiques de les Illes Balears
      1. Accèssit: Adrià Pons Serra (1r batxillerat)
    2. XXVII Olimpíada de Física de les Illes Balears
      1. Primer premi: Mustapha Bousakla el Boujdaini (2n batxillerat)
    3. XXIX Olimpíada de Química de les Illes Balears
      1. Accèssit: Mustapha Bousakla el Boujdaini (2n batxillerat)
    4. II Olimpíada de Filosofia de les Illes Balears
      1. Tercer premi: Elsa Pons Villalonga (2n batxillerat)
    5. Concurs Booktubers Sant Jordi'16
      1. Modalitat individual:
        1. Erika Rojas Aranda (4t ESO E)
        2. Álvaro Gornés Jiménez (1r Batx C)
      2. Modalitat grup:
        1. Anastasia Sastre Seguí, Rita Pons Ameller i Roser Victory Mascaró (1r Batx C)
    6. Concurs Literari Sant Jordi 2016 en Llengua Castellana
      1. Cat. alumnes 1r i 2n ESO:
        1. Ariadna Gomila Mercadal (1r ESO D)
        2. Diana Piris Cloquells (2n ESO A)
      2. Cat. alumnes 1r i 2n Batx, BAD i CCFF Informàtica
        1. Raúl Fernández Sola (2n Batx C)
    7. V Concurs Filosofia i Imatge (premis ex-aequo)
      1. Maria Barber Olives (1r Batx A)
      2. Álvaro Gornés Jiménez (1r Batx C)
      3. Iván Orfila Sintes (1r Batx B)
    8. Proves Cangur'16
      1. Guanyador 1r ESO: Gabriel Morales Cardona
      2. Guanyador 2n ESO: Marc Pere Pascual Villalonga
      3. Equip guanyador gimkana: EULER (Ricardo Sánchez Arco, Jaume Capó Previ, Aida Carreras Mercadal, Nuria Pons Sintes, Sonia Mezquida Cerdá, Gastón Gómez Mateo, Hugo Fernández Barca, Júlia Gonell Florit, Paula Marí Goñalons i Àngel Pons Pons).
      4. Guanyador 1r Batx: Àngel Pons Pons
    9. VIII Olimpíada de Llengües Clàssiques
      1. Accèssit modalitat Traducció de textos grecs: Judicaëlle Ferrer Fernández (2n batxillerat)
      2. Accèssit Prova Llatí: Judicaëlle Ferrer Fernández (2n batxillerat)
    10. XII Olimpíada d'Economia
      1. 1a classificada: Estela Guillén Ortega (2n batxillerat)
    11. XII Miniolimpíada Física i Química
      1. Accèssit per Menorca: Sara Vilches Pons (4t ESO)
    12. Premi al rendiment acadèmic excel·lent ESO:
      1. Aina Seoane Riera
      2. Aleix Gomila Pons
    13. Premi a l'esforç personal ESO
      1. Neus Tudurí Cladera
    14. Premi al rendiment acadèmic excel·lent (per alumnes amb una nota igual o superior a 9 en la PAU)
      1. Bousakla El Boujdaini, Mustapha
      2. Fullana Centeno, Laura
  3. Curs 2014-2015 
    1. Olimpíada de física de les Illes Balears
      1. 1ª posició: Nicolàs Werner
    2. Olimpíada de química de les Illes Balears
      1. 3a posició: Marian Cardona Von Hofe (2n batxillerat)
      2. Accèsit per Menorca: Nicolás Werner (2n batxillerat)
    3. Concurs bloc 150 aniversari
      1. Olga Coll Pérez (Cicles Formatius)
    4. Proves Cangur Matemàtiques 2015
      1. 1r classificat Balears 4t ESO: Angel Pons Pons
      2. 7è classificat Balears 2n Batx: Nicolas Werner
    5. Concurs de Narracions Breus Ficcions
      1. Finalistes: Maria Barber i Laia Barceló (4t ESO)
    6. IV Edició Concurs de Filosofia i Fotografia
      1. Primer premi: Marian Cardona Von Hofe (2n Batxillerat)
      2. Segon premi: Gemma Canela Duque (1r Batxillerat)
      3. Tercer premi ex-aequo: Laura Fullana Centeno (1r Batxillerat)
      4. Tercer premi ex-aequo: Eva Mangado Mier (1r Batxillerat)
    7. Concurs literari Sant Jordi en Llengua Castellana
      1. Cat. alumnes 1r i 2n ESO: Rebeca Turnes Tarrío (2n ESO)
      2. Cat. alumnes 3r i 4t ESO: Jordi Moreno Valverde (4t ESO) i Joan Fátima Salvador Daza (3r ESO)
      3. Cat. alumnes Batxillerat: Enric Pons Pérez (2n Batxillerat)
    8. Concurs literari Sant Jordi en Llengua Catalana
      1. Cat. alumnes 1r i 2n ESO: Caterina Ferrer Caules (2n ESO)
      2. Cat. alumnes Batxillerat, BAD i Cicles Formatius:
        1. Primer premi ex-aequo: Carla Colmenero Rodríguez (1r Batxillerat) 
        2. Primer premi ex-aequo: Enric Pons Pérez (2n Batxillerat)
        3. Accèssit: Nicolás Werner (2n Batxillerat)
      3. Cat. Creació literària, en llengua catalana o castellana, relacionada amb el 150è aniversari de l'institut: Enric Pons Pérez (2n Batxillerat)
    9. Concurs literari Sant Jordi en Llengua Anglesa
      1. Ismael El Oihaji (2n ESO)
      2. Agustina Estrada (2n ESO)
      3. Ariadna Llabrés Marí (2n ESO)
      4. Ruben Petrus Tudurí (2n ESO)
      5. Àngel Pons Vinent (2n ESO)
    10. Olimpíada de Filosofia de la UIB
      1. 1a posició: Marta Pons Maria (2n Batxillerat)
    11. Miniolimpíada de Física i Química
      1. 3a posició: Àngel Pons Pons (4t ESO)
      2. Accèssit Menorca: Jordi Muñoz Galmés (4t ESO)
    12. Olimpíada de Llengües Clàssiques
      1. Accèssit Menorca en traducció de textos llatins: Susana Domínguez Camps (2n Batxillerat)
    13. Alumnes que varen obtenir una mitjana superior a 9 en l'ESO:
      1. Seguí Llull, Carlos (4t A)
      2. Barber Olives, Maria (4t C)
  4. Curs 2013-2014
    1. Olimpíada de química de les Illes Balears
      1. 2a posició: Perico Pons (2n batxillerat)
      2. 4a posició: Lluís Villalonga (2n batxillerat)
    2.  Proves Cangur de matemàtiques
      1. nivell 2: David Caules Pons, 9è
      2. nivell 4: Alvaro Malo García, 2n
      3. nivell 4: Pedro Pons Villalonga, 8è
    3. Olimpíada balear de Física
      1. 2a posició: Pedro Pons Villalonga
    4. Olimpíada nacional de Física i Química
      1.  Medalla de Bronze de Química: Pedro Pons Villalonga(2n batxillerat).
      2. Menció d'Honor de Física Pedro Pons Villalonga(2n batxillerat).
    5.  Prueba nacional de lengua y cultura de la antigua Grecia
      1. Millor traducció de Balears i classificació per tal d'optar al premi nacional: Pau Pons Seguí,(2n batxillerat)
    6. Olimpíada Balear de Llatí
      1. Segon premiPau Pons Seguí (2n batxillerat)
    7. Concurs de fotografia IES Joan Ramis i Ramis 2014
      1. Primer premi: María Romero Salas (2n ESO A)
      2. Segon premi: Gemma Barca Pons (2n batxillerat D)
      3. Tercer premi: Sara Olives Petrus (2n batxillerat D)
    8. Premi al rendiment acadèmic excel·lent (per alumnes amb mitjana d'ESO superior a 9):
      1. Mustapha Bousakla El Boujdaini
      2. David Caules Pons
      3. Laura Fullana Centeno
      4. Adrià Febrer Mercadal
    9. Proves d'accés a la universitat
      1. Pau Pons Seguí obté la millor nota d'accés a la universitat de Menorca.
    10. Premi per l'aprofitament acadèmic excel·lent per als alumnes de batxillerat:
      1. Álvaro Malo García
      2. Pau Pons Seguí
      3. Pedro Pons Villalonga

 

  1. Curs 2012-2013
    1. Olimpíada de física de les Illes Balears

      1. 3a Posició a l'olimpíada de física: Daniel Jiménez Aguilar (2n batxillerat).

    2. Olimpíada de química de les Illes Balears

      1. 1r accèssit a l'olimpíada de química: Patricia Marra-López Vidal (2n batxillerat).

    3. Proves cangur

      1. 1a Posició a les proves cangur autonòmiques: Pedro Pons Villalonga (1r batxillerat).

      2. 4a Posició a les proves cangur autonòmiques: Alvaro Malo García (1r batxillerat).
    4. XIVè CONCURS D'ARTS PLÀSTIQUES, LlompArt 2013:

      1. 2a Posició al concurs d'arts plàstiques LlompArt 2013 en la categoria de 3r i 4t d'ESO: Kenia Baptista Vera (3r ESO).

      2. 3a Posició al concurs d'arts plàstiques LlompArt 2013 en la categoria de 3r i 4t d'ESO: Carla Colmenero Rodríguez (3r ESO).

    5. Miniolimpíades de física i química de les Illes Balears

      1. 5a Classificada en les miniolimpíades de física i química: Marian Cardona Von Hofe (4t d'ESO).

    6. Certàmen de relat breu i Concurs de redacció Coca-Cola en català de les Illes Balears

      1. 1a classificada de Menorca en el certàmen de relat breu i 1r premi en la fase balear del concurs de redacció Coca-Cola en català a: Maria Barber Olives (2n d'ESO).

    7. Alumnes que varen tenir una mitjana superior a 9 en l'ESO
      1. Marian Cardona von Hofe
      2. Andrea Pons Sánchez
      3. Nicolás Werner
    8. Proves d'accés a la universitat
      1. Patricia Marra-López Vidal obté la millor nota d'accés a la universitat de Menorca.
  1. Curs 2011-2012
    1. Premi Francesc de Borja Moll de contes i rondalles

      1. Finalista del premi: Sergi Olvera Maneu (4t ESO)

    2. Olimpíada de física de les Illes Balears

      1. 1a Posició a l'olimpíada de física: Loren Goñalons Olives (2n batxillerat)

    3. Olimpíada de química de les Illes Balears
      1. 1a Posició a l'olimpíada de química: Loren Goñalons Olives (2n batxillerat)

    4. Premi Extraordinari d'FP de l'especialitat d'Administració de Sistemes Informàtics

      1. 1a Posició per a l'alumne: Sergio Guerrero Haro
    5. Premis literaris de Sant Jordi en català:

      1. Premi creació literària en llengua catalana per a alumnes de 1r i 2n d’ESO:  «Unes festes de Gràcia molts peculiars»Clara Previ Pons, del grup C de primer d'ESO.

      2. Premi creació literària en llengua catalana per a alumnes de 3r, 4t d’ESO i PQPI: «Menorca», Laura Torres Pons, del grup A de quart d'ESO.

      3. Premi extraordinàri a la millor creació literària, en llengua catalana o castellana, que tracti el tema de la solidaritat a la narració «Kalima», Maria Barber, del grup B de primer d'ESO.

    6. Premis literaris de Sant Jordi en castellà:
      1. Premi creació literaria en llengua castellana per a alumnes de 1r i 2n d'ESO: Travesía oscura, Guillem Pons Cloquells, de 1r d'ESO D.
      2. Premi creació literaria en llengua castellana per a alumnes de 3r i 4t d'ESO: Factor NocheCatalina Pérez Olives, de 4t d'ESO B. 
      3. Premi creació literaria en llengua castellana per a alumnes de 1r i 2n Batxillerat, PQPI i FP: desert.
    7. Proves Cangur de matemàtiques:
      1. 8è lloc per l'alumne de 2n de batxillerat: Simón Abellan
    8. X Premi Borja Moll de contes i rondalles:

      1. 1r premi de la modalitat de batxillerat: Borja Pons Torres
    9. Foro Menorca:
      1. 1r premi pels alumnes de 1r batxillerat A i B.
  2. Curs 2010-2011
    1. Olimpíada d'alemany
      1. 2a Posició a l'olimpíada d'alemany: Paula Seguí Llull (2n batxillerat)
    2. Premi a l'esforç personal: premi a l'alumnat d'ESO de les Illes Balears: Júlia Fàbregues Pons
    3. Premi al rendiment d'excel·lent (per alumnes amb una mitjana d'ESO superior a 9):
      1. Patrícia Marra-López Vidal
      2. Roser Sánchez Todo
      3. Daniel Jiménez Aguilar
      4. Rafael Jiménez Aguilar
  3. Curs 2009-2010